Spoločnosť Billy Footwear vznikla zo spolupráce dvoch miestnych obyvateľov Seattlu. Darin Donaldson a Billy Price sa zameriavajú na výrobu topánok s univerzálnym dizajnom, ktoré sú štýlové a funkčné zároveň.

Celoobvodový zips umožňuje úplne otvoriť zvršok každej topánky. Jej nositeľ tak môže bez prekážok položiť nohu na vnútornú stielku topánky. Následným zatiahnutím za zips sa topánka zatvorí, a zaistí na nohe užívateľa.

Možno sa pýtate, prečo je pre značku Billy Footwear univerzálny dizajn taký dôležitý.

Po tom, ako si v októbri roku 1996 pri páde (jeden zo spoluzakladateľov) Billy poškodil chrbticu a ochrnul od hrudníka nadol, stratil schopnosť pohybovať sa veľkou časťou tela vrátane prstov. Nielenže zrazu čelil problémom s mobilitou, ale každodenné úlohy, ktoré považoval za samozrejmosť (ako napríklad obliekanie) sa stali oveľa zložitejšími. Počas rokov sa naučil rôzne triky, ako sa ľahšie obliecť, ale jediný kus oblečenia, ktorý mu vždy unikal, boli topánky. Nikdy nenašiel také, ktoré by mu pripadali atraktívne a ktoré by si mohol obuť samostatne.

Z neľahkých životných okolností sa postupom času zrodilo riešenie, ktoré prerástlo do niečoho väčšieho. Stalo sa poslaním vytvárať topánky, ktoré sú funkčné, módne a vhodné pre každého.